Na pivo jedině díky mobilní aplikaci!

Na pivo jedině díky mobilní aplikaci!

15.04.2015
Lukáš Novotný
1621x
Tipy Mobilní aplikace

Podíváme se na kloub a jednoduché aplikaci, díky které můžete rychle svolat své kamarády, třeba na pivo. V pár krocích odešlete pomocí aplikace seznam kamarádů s dotazem zda s vámi někam vyrazí. Mají k dispozici přehled o čase, místě a dalších lidech, kteří jsou pozvaní.

Jedním kliknutím poté mohou potvrdit svou účast a přidat si ji do svého kalendáře v telefonu. Vy jako organizátor pak máte skvělý přehled o tom, kdo s akcí počítá nebo ne. Pokud se někdo k akci přidání nebo odmítne účast, upozorní vás notifikace, která se zobrazí ve stavové liště.

 

Aplikaci vydal pivovar Staropramen a mě osobně zaujala hlavně z toho důvodu, že mi jejich pivo chutná. Každopádně se nemusíte omezovat pouze na tuto značku, nebo hospody. Adresu můžete zadat klidně u vás doma.

 

Ovládání

Abyste mohli aplikaci plnohodnotně využít, musíte si do aplikace pozvat své kamarády, kteří si aplikaci také nainstalují, k dispozici je na platformy Android a iOS. Pozvánku pro přidání můžete rozeslat několika způsoby jako je SMS, E-mail, Twitter a Facebook. Aplikace vám v tom pomáhá, že například pro e-mail připraví obsah s odkazem na stažení aplikace přes web.

Po tomto úvodním kroku je vše již hračka. Označíte si přátelé, které chcete pozvat, tím vytvoříte akci a navolíte podrobnosti jako je datum konání, čas a místo. U místa konání je možné vložit i vlastní popis, ale musíte si vybrat buď vložit popis, nebo adresu, kombinace obou v tomto směru bohužel není možná.

 

Grafické zpracování také pomáhá orientaci v app a je celkově zdařilé. Jedná se o produkt, který sponzoruje určitá značka za jasným účelem, tím je propagace jejich jména. Když se nad tímto faktem povznesete, může sloužit jako fajn utilita, kterou v případě potřeby použijete a pomůže vám ušetřit nějaký ten čas a možná i starosti.

 

Aplikace Pivo?!
Aplikace Pivo?!
Aplikace Pivo?!
Aplikace Pivo?!

 

Kdy a proč?

Aplikaci zřejmě použijete když spěcháte a nemáte čas obvolávat kamarády a zjišťovat, zda mají čas a chuť na pivko. Po pár kliknutí máte vytvořenou akci a jen čekáte kdo na ni zareaguje.

 

Hodnocení z vývojářského pohledu

Aplikace je skutečně jednoduchá a pro svůj účel, který má splnit a zábavnou formou ho také splňuje je naprosto dostačující. U aplikace tohoto typu je nutné zapůsobit zajímavým grafickým zpracováním a klást důraz na ovládání.

Potěší funkce “swipování” mezi položkami horního menu i datumový a časový “pickr” v horizontálním směru při zakládání akce. Další výhodou pro jednoduché ovládání je podpora Google Maps API, kdy při vyplnění adresy vám aplikace napovídá relevantní místa. Vyhledávat místo je možné i podle názvu podniku (pokud je zavedené v Google Maps)

 

Výhody

Rychlý způsob jak zorganizovat akci

Jednoduché a jasné ovládání

Pěkná grafika

Notifikace

Nevýhody

Není možnost přidat samostatně vlastní poznámku

Není možnost přidat samostatně vlastní poznámku

 

Z kategorie zábavy chystáme ve spolupráci s naším klientem vývoj mobilní aplikace, která sdružuje pravidla zajímavých her, které můžete použít při jakékoliv příležitosti s vašimi kamarády. Sledujte nás i nadále a dozvíte se více informací.

Copyright © DAMI Development s.r.o. 2011 - 2019.